• YouTube
  • patreon
  • Facebook

Profile

Join date: Aug 27, 2022

About

موارد استفاده از ساندویچ پانل:

ساندویچ پانل ها بکار رفته اند.در اکثر سالن ها و کارخانه ها و همچنین کانکس ها و کانتینر ها و حتی بیمارستان ها و خانه های ویلایی از ساندویچ پانل استفاده می شود. شاید باور نداشته باشید اما بیشتر ساختمان ها و کارخانجات با متراژ های بزرگ از این پانل ها برای ساخت سازه خود استفاده کرده اند که این نشان دهنده کاربرد بیش از حد ساندویچ پانل می باشد.

ساندویچ پانل برای سالن

دلیل استفاده زیاد از این تکنولوژی ساده ولی کاربردی امنیت بالا و قیمت ساندویچ پنل مناسب نسبت به سایر مصالح بوده و همچنین در ساخت و ساز های بزرگ به دلیل نیاز بیش از حد به مصالح زیاد،س اندویچ پنل ها انتخاب مناسبی می باشند چون در مدت زمان کم و امنیت و کیفیت بالا مورد استفاده قرار میگیرند.همچنین اکثر سقف ها و دیوار های بیمارستان ها و مجتمع های ورزشی بی بهره از این پانل ها نبوده اند و برای ساخت و ساز استفاده کرده اند.

ساندویچ پانل دیواری همانگونه که از اسمش پیداست جهت پوشش دیوار بوده و مانند بیشتر پانل های دیگر از دولایه که مابین آن فوم تزریق شده است ،ساخته می شود.این نوع از پانل ها به منظور پوشش فضای دیوار انواع کارخانجات و موارد ذکر شده در ابتدای مطلب که شامل بیمارستان ها و مجتمع های ورزشی نیز می شود بکار میروند.پنل های دیواری دارای عرض 1/14 متر بوده و ضخامت آنها نیز مابین 4الی 20 سانتی متر میباشد.

کاربرد ساندویچ پانل کانکس

به دلیل تنوع در رنگ های ساندویچ پانل ها(رنگ زرد،رنگ آبی، رنگ قرمز، و…) اکثر افراد ماهر در این زمینه بهترین و زیباترین سازه ها را با انتخاب بهترین رنگ می سازند که معمولا هم در اکثر ویلاها بکار می روند و با سازه های زیبا بهترین حس را برای کسی که این خانه ها و ساختمان را مشاهده می کنند منتقل میکند. برای مشاهده عکس ها و نماهای زیبای ساخته شده با ساندویچ پانل ها می توانید از گالری عکس ساندویچ پانل دیدن کنید.

پیوند ساختمان پانل

این اختراع مربوط به پانل مشترک به ویژه برای استفاده از ساخت ساندویچ پانل است. هدف از اختراع استفاده از ساندویچ پانل در ساختمانی که شامل مواد هسته و پوسته بیرونی است می شود. پانل مشترک شامل زبانه شیار دار و پوست بیرونی پانل که صاف و مجاور یکدیگر هستند می شود.

در این ساندویچ پانل از فلز استفاده شده است. سوراخی که در بخش فلزی ایجاد می شود برای عایق صوتی است که فلز را به مواد هسته و پوست بیرونی پیوند می دهد. فلز این ساندویچ پانل معمولا از آلومینیوم یا گالوانیزه است یا ممکن است از فولاد استفاده کنند . این ساندویچ پانل شامل چند لایه است، پوسته، مواد عایق پشت آن که مانند یک پتو ضخیم و جامد است، هسته که شامل فوم پلاستیکی است و پوسته دیگر که این هسته بین دو پوسته قرار داده شده است.

این پانل ها کاربرد های داخلی و خارجی دارد که مشترک برای جلوگیری از رطوبت و همچنین عبور حرارت است. دیوار حاصل از این پانل معلق است و به هیچ وجه قفل نمی شوند. در نتیجه برای به هم پیوستن پانل ها در لبه های آن از شیار های مکمل و زبانه هایی استفاده شده که در یکدیگر چفت شوند. با توجه به ساختار چند لایه ای پانل هسته فضای بیشتری را در طول پانل استفاده کرده و در هنگام پیوستن پانل مواد هسته ای به دلیل مقاومت کششی پایین با شکست مواجه می شوند. بنابراین باید از یک شیء جداگانه برای اتصال عرض پانل استفاده شود.

در حال حاضر این اختراع مکمل پیوست یک نوار در فرم و زبانه شیار دار بخشی از پانل است که هسته و پوسته را به هم متصل می کند . این کار بازده قوی دارد و باعث اختراع ساختمان پانل می شود. این نوار زبانه شیار دار از بخش فلزی به سمت هسته می رود و در فوم هسته قرار می گیرد یا از چسب برای پیوند بین پوسته و هسته استفاده می کنند .

این نوار آب بندی که قبلا گفته شد برای اتصال پوسته و هسته است و از لایه لایه شدن پوسته جلوگیری می کند و خود نوار هم به صورت تزیینی بر روی پانل قرار می گیرد ، اما از داخل خط تکیه گاه پانل را مخفی می کند . این نوار در عین سادگی بسیار قوی است. پوست فلزی یا پوست بیرونی را به کمک هسته در مقابل نیرو های وارده مقاوم می کند و در نتیجه یک پانل با روکش فلزی ایجاد می شود که بسیار قوی و مونتاژ بسیار آسانی دارد .

مزایای ساندویچ پانل دیواری

عايق حرارتی و برودتی و عايق صوت و مقاوم در برابر رطوبت ، سبک بودن ساندويچ پانل و نهايتاً کاهش وزن سازه ، سرعت در اجرا و کاهش هزينه های ناشی از طولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله، افزايش طول عمر مفيد ساختمان و تأسيسات و قابليت جابجايي و نصب مجدد.

موارد استفاده ساندویچ پانل دیواری

ساندويچ پانل های ديواری جهت پوشش ديوار سوله های صنعتی، سوله های ورزشی، کانکس های پيش ساخته، ساختمان های ويلايي و سرخانه ها.


  • patreon
  • Facebook
  • Facebook

For Pixar Fans Only 2020-2022

P
pamluhulti

pamluhulti

More actions