• YouTube
  • patreon
  • Facebook

Profile

Join date: Aug 25, 2022

About

مخازن پلی پروپیلن

مخزن پلی پروپیلن (Polypropylene) از پلیمر پلی پروپیلن ساخته می‌شوند که معمولاً با نام PP شناخته می شوند. پلی پروپیلن یک پلیمر رایج در ساخت تجهیزاتی مانند لوله کشی‌، کفپوش خودرو، اسباب بازی، بسته بندی مواد غذایی، قالب تزریق، مخزن سپتیک و منهول است. این ماده به دلیل مقاومت شیمیایی، عمر طولانی و وزن کم مشهور است. تانکرهای ساخته شده از پلی پروپیلن در برابر دمای گرم و پایین مقاوم هستند. این منابع به عنوان عایق دما نیز شناخته می شوند، زیرا دمای خود را به سرعت از دست نمی‌دهند. قیمت مخزن پلی پروپیلن بر اساس مواد اولیه تعیین می‌شود که به صورت هفتگی در رینگ قیمت گذاری سهام تعیین می‌شود

.

خواص پلی پروپیلن

پلی پروپیلن یک ترموپلاستیک سبک و با دوام است که از پلی اتیلن متراکم ، سفت و محکم تر است و همچنین دارای نقطه ذوب بالایی است. پلی پروپیلن استحکام بالا و مقاومت ساختاری مناسب و مقاومت دمایی بالایی دارد.

میتواند با استفاده از انواع فرآیندهای جوشکاری با استفاده از هوای گرم ، اکستروژن و تجهیزات همجوشی در تولید مخازن استفاده شود. از جمله دیگر خواص این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مقاومت بالا در برابر رطوبت

مقاومت مکانیکی بالا در برابر بار ترافیکی و تنش های محیطی

مقاوم دربرابر استریلیزاسیون با بخار

مقاومت شیمیایی در برابر اسید های غلیظ و رقیق و همچنین انواع سیالات شیمیایی


کاربرد منبع پلی پروپیلنی

مخزن پلی پروپیلن در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. مزایایی که در عناوین بعدی ذکر خواهیم کرد آن‌ها را بسیار مقرون به صرفه و رایج ساخته است:

برای نگهداری مواد شیمیایی خورنده مانند اسید سولفوریک، اسید نیتریک، اسید کلریدریک و سدیم هیدروکسید استفاده می­شود.

در صنایعی با دمای بالا تا ۱۱۰ درجه و دماهای نسبتا پایین برای نگهداری مواد و جلوگیری از هدر رفت و تبادل دما و حرارت استفاده می‌­شوند.

صنایع دارویی برای نگهداری از مواد شیمیایی و بیولوژیک نیاز به مخازنی بسیار مقاوم دارند که تانکر پلی پروپیلن گزینه­ مناسبی هستند.

در صنایعی که نیاز به نگهداری از مواد اسیدی و قلیایی است نیاز به مخازنی است که در برابر این مواد از خود مقاومت نشان دهند که منبع پلی پروپیلن گزینه‌­ای ایده ­آل برای آن‌هاست.

  • patreon
  • Facebook
  • Facebook

For Pixar Fans Only 2020-2022

J
janapccc

janapccc

More actions